19Oct

WWE 2K18 Recenzja

Z wyjątkiem WWE 2K18, wspólny wątek gier WWE 2K przez ostatnie kilka lat był “krok do przodu, co najmniej dwa kroki wstecz.” WWE 2K18 nie przełamuje tego trendu. Nowy silnik graficzny sprawia, że ta sama fundamentalna gra zapaśnicza wygląda znacznie lepiej, a ogromna liczba graczy jest teraz większa niż kiedykolwiek wcześniej – 174 grywalne zapaśniki zaraz po wyjęciu z pudełka, ale główny tryb historii pojedynczego gracza jest spartaczony, a żaden z trybów oraz funkcje, które wymagały najwięcej pracy zeszłorocznej gry.

Dużym dodatkiem do rozgrywki w tym roku jest zdolność do podnoszenia i przenoszenia przeciwników w czterech różnych pozycjach – noszenia strażaka, kołyski, przez ramię i bomby energetycznej – a następnie chodzenia po nich swobodnie przed ich trzaskaniem. Otwiera to wiele zabawnych opcji, szczególnie dla dużych ludzi, takich jak Braun Strowman, którzy mogą podnieść mniejszych zapaśników, a następnie wyrzucić je z pierścienia. To niesamowite uczucie, zwłaszcza gdy gra się w Battle Royale lub Royal Rumble.

Hot tags zostały również ulepszone, aby pojawiały się częściej i nie mają już powiązanych z nimi przerywników, które przerywają działanie. Kiedy postać otrzymuje gorący znacznik, po prostu przychodzi z buffem, który pozwala im biegać szorstko nad każdym na ringu.

Dopełnieniem listy nowych funkcji są mecze tag-team, które teraz zawierają również bardzo potrzebny system zmęczenia oparty na wielu ludziach, który został wprowadzony w 2K17, dzięki czemu łatwiej jest wygrać, gdy jeden z zapaśników znajduje się na zewnątrz. Możesz również teraz umieścić do ośmiu zapaśników na ringu naraz podczas meczów drabinkowych, meczów cztero na cztery i bitew królewskich. Wreszcie, teraz jest jeszcze więcej obszarów kulisowych do zbadania i interakcji podczas bijatyki backstage. Osiemosobowe mecze są szczególnie mile widziane, ponieważ dodają odrobinę chaosu do Battle Royales, który dokładnie symuluje to, co dzieje się w prawdziwym pierścieniu WWE.

Jeśli chodzi o duże, zauważalne zmiany w rozgrywce wrestlingowej, to właśnie to. Nic przełomowego w skali systemu odwróconego dodanego w 2K16, ani nic, co znacznie poprawia sposób grania niektórych typów rozgrywek. Jako ktoś, kto gra co roku, to trochę rozczarowuje.

Z rdzeniem wrestlingu czującym się w większości tak samo, spada do MyCareer i Universe Mode, aby podnieść luki, które … cóż, nie robią tego. Tryb Universe jest praktycznie nietknięty od zeszłego roku. Wciąż grasz tydzień po tygodniu programowania WWE, symulując mecze, których nie obchodzi i wpływając na wyniki tych, które robisz, grając przez nie. Istnieje kilka drobnych poprawek do rywalizacji i kilka nowych przerywników, dzięki którym dopasowania wydają się bardziej podobne do rzeczywistych, ale nic, co oszczędza Wszechświatowi, że czuje się nudny i powtarzalny.

Zamiast przywracać lub rewitalizować fantastyczny tryb 2K Showcase, który zwiększył doświadczenie pojedynczego gracza w każdej grze WWE 2K, która była przed zejściem w 2K17, wydaje się, że Yukes utknął na próbach, aby zadziałał tryb pracy MyCareer. Podobnie jak w poprzednich latach, MyCareer skupia się wokół tworzenia własnej supergwiazdy, która awansuje w szeregach WWE. Zaczyna się w WWE Performance Center i przechodzi przez pierwsze próby zdobycia mistrzowskiego złota w NXT, aby zostać wezwanym do głównego składu, do roli głównej gwiazdy wartej Wrestlemanii.

WWE

W tym, co wydawało się dobrym pomysłem na papierze, tym razem WWE 2K18 przyjmuje znacznie bardziej podobne do RPG podejście do MyCareer, dając ci możliwość eksplorowania kulis, czatowania z supergwiazdami, dostosowywania się do lub przeciw Władze, i w zadaniach pobocznych, które dodatkowo wyrównują twoje położenie jako twarz lub pięta i odblokowują dodatkowe korzyści. Ale jak większość gier RPG, jego sukces zależy od siły pisania kampanii. I, mówiąc łagodnie, pisanie w WWE 2K18 nie jest w porządku.

Dialog między tobą a zapaśnikami, które wędrują za kulisami, jest całkowicie banalny, rozmowa o śmiecie i wymieniane obelgi brzmiałyby młodziej, nawet na podstawowym szkolnym boisku – Akam z zespołu bojowego znanego jako Autorzy bólu mówi mi: “Wydajesz się papierem – no, chłopcze z papieru. “Na co mogę odpowiedzieć:” Przekonasz się, że jestem rockmanem “- i być może najgorsze jest to, że wrócił straszny system promocyjny z WWE 2K17, który sprawia, że wszelkie waśnie i historie, które pojawią się w tym trybie, zupełnie pozbawione sensu.

Promosy są wykonywane po wybraniu niejasnego wyboru w dialogu, który rozpoczyna ranting na konkretny temat, np. Jak masz dość tego, jak przeoczony jesteś jako zapaśnik. Po tym pierwszym wyborze musisz wybrać pomiędzy czterema bardziej niejasnymi opcjami dialogowymi, aby zachować ten sam ton, z którego zacząłeś. Im więcej utrzymasz ten sam ton, tym lepszy będzie twój wynik punktowy.

Na szczęście, poza trybem MyCareer, pakiet kreacji nie jest w ogóle podatny na łupy i pozostaje jednym z najbardziej imponujących i potężnych zestawów narzędzi do tworzenia, które znajdziesz w każdej grze wideo. Przed wygaśnięciem WWE 2K18, sekcja tworzenia społeczności była już pełna zapaśników i zabawnych interpretacji postów z popkultury, aby pobrać ten wygląd absolutnie niewiarygodny.

Nowością w pakiecie kreatywnym WWE 2K18 jest możliwość tworzenia niestandardowych dopasowań. To wspaniała funkcja, która pozwala dopasować warunek zwycięstwa do większości typów meczów, a także do dodawania limitów czasowych i daje możliwość modyfikowania początkowego stanu zdrowia, czasu regeneracji oraz tego, czy zaczynasz od ruchów końcowych. Wciąż nie możesz być zbyt szalony, jak na przykład mecz z drabiną w Piekle w komórce lub dodawanie broni do Royal Rumble, ale poza tymi ograniczeniami możesz w większości stworzyć dowolny mecz, który ma sens.

Werdykt

Pod lepszą grafiką i świetną jak dotąd rozgrywką rdzenia wrestlingu, WWE 2K18 jest w dużej mierze rozczarowującą iteracją. To marnuje zbyt wiele z jego ambicji na źle napisany i nudny tryb RPG MyCareer, pozostawiając inne obiecujące sposoby na marnowanie na kolejny rok. Jakie ulepszenia wprowadzimy do mechaniki carry i ośmioosobowych meczów są mile widziane, ale nie tak dużo z roku na rok, aby utrzymać poziom emocji tak wysoki, jak w poprzednich latach.